Obsah

Školení 1. pomoci v MŠ

Typ: ostatní
Školení 1. pomoci v MŠ 1Ve středu 13.3. k nám přijela zdravotní sestra ze svitavské nemocnice, aby provedla školení 1. pomoci. Na návštěvu si sebou vzala opičáka Baryka. Děti byly nadšené, že Baryka zase po roce vidí, ale Barykovi nebylo dobře. Tak jsme se rozhodli najít příčinu Barykové nemoci. Nejdříve jsme zavolali sanitku pomocí čísla 155. Poté se všechny děti proměnily v doktory a vyšetřovaly nemocného pacienta (sprej do nosu, kapky do krku, odběr krve)... Stále jsme nevěděli co Baryka trápí. Proto musela na řadu přijít složitá operace. Baryk měl plné břicho bacilů a žaludek plný sladkostí. Šikovní pomocníci mu dali břicho do pořádku a Barykovi bylo zase dobře. Během připraveného programu jsme se dozvěděli, jaké orgány v těle máme, proč je důležité dodržovat hygienu, co patří mezi zdravé a nezdravé jídlo, jak se chovat bezpečně ve třídě,doma, na silnici a nebo třeba na koupališti. Dalším bodem programu byl nácvik oživování tonoucího. Zdravotní sestra nám na figuríně ukázala umělé dýchání a my jsme si na figuríně vyzkoušeli masáž srdce. Moc děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na příští setkání s Barykem!
Vytvořeno: 13. 3. 2019
Poslední aktualizace: 13. 3. 2019 13:31
Autor: Sandra Sedláková