Obsah

Úkoly pro pátou třídu

Typ: ostatní
Úkoly pro pátou třídu

Dobré odpoledne,

týden a půl nového režimu je za námi a  epidemie pokročila. Asi jsme všichni doufali, že tato opatření nebudou trvat tak dlouho, ale podle dnešního dopoledního vystoupení pana ministra školství se do školy pravděpodobně vrátíme nejdříve v druhé půli května. Situace je složitá a náročná, ale jsme v tom všichni stejně a společně to určitě zvládneme. :-) 

Moc děkuji rodičům za jejich výpomoc a chtěla bych Vás požádat o zpětnou vazbu, jestli je dětem zadávání úloh srozumitelné, jestli je toho moc nebo málo, zda jsou děti schopny pracovat samostatně nebo potřebují Vaši asistenci. Minulý týden byla cvičení jen opakovací, takže to děti měly zvládnout samy, popř. s drobnou asistencí. Zde bych jen doplnila, pokud by se našlo nějaké cvičení, kterému by děti nerozuměly, nemusíte zaměstnávat celou rodinu :-), prostě cvičení vynechte a děti se mě mohou zeptat na on-line výuce.

On-line výuku jsme začali minulý týden a myslím, že se nám vede zatím dobře. V pátek už nás bylo 9, tedy včetně mě, což je úžasné. Musím děti pochválit za jejich práci, jsou moc šikovní.

Úkoly zadávám na celý týden, tak doporučuji si rozvrhnout práci tak, aby děti pracovaly každý den chvíli.

Úkoly pro tento týden: ČJ- PS str.50, 88 ...Dnes se procvičovala přídavná jména na ČT v pořadu UčíTelka. Pokud jste nestihli, lze spustit i zpětně.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000006/video/757956

M- V matematice bychom měli zopakovat zlomky a v návaznosti na ně pokračovat desetinnými čísly, ale jelikož by tato látka mohla být pro některé náročnější, rozhodla jsem se zopakovat převody jednotek. 

PS- str. 26-cv.1,2,3, 27-cv.2 hmotnost, cv.1 objem, tabulky převodů naleznete pro zopakování v učebnici na straně 38-41.

geom.: str.34-cv. 3, 4

AJ- V angličtině dále procvičujte slovíčka včetně 5.lekce. Pokud si nebudete jisti výslovností, zkuste slovník na seznamu, kde si můžete přehrát i výslovnost.

https://slovnik.seznam.cz/preklad/anglicky_cesky/hello

Dále doporučuji přímo oxfordské stránky- Project, kde si můžete procvičovat slovíčka i gramatiku.

https://elt.oup.com/student/project/level1/?cc=cz&selLanguage=cs

 

Přeji Vám všem hodně zdraví  a pěkný týden.

Zdraví KN

 

 


Vytvořeno: 23. 3. 2020
Poslední aktualizace: 24. 3. 2020 12:25
Autor: Mgr. Kateřina Nečasová