Září a říjen ve školní družině

Září a říjen ve školní družině Ve školní družině máme za sebou první měsíce plné nových zážitků a kamarádů. Dalo by říct, že to byly měsíce plné poznávání a seznamování.

Děti se seznámily s pravidly, provozem školní družiny, celoroční družinovou hrou a zejména prvňáčci si prohlédli naše království a to od sklepa až po půdu.

Díky krásnému počasí, které nám přálo, jsme hodně času strávili na hřišti a školní zahradě. Zahráli jsme si různé seznamovací a pohybové hry, uspořádali královský hon na lišku a snažili jsme se i draky učit létat.

Nezapomněli jsme ani na vyrábění, kreslení, stavění a hraní.

V druhé polovině října zavoněla družina po jablíčkách, která jsme vnímali všemi smysly. Přečetli jsme si pohádku O jablůňce a Martínkovi od Eduarda Petišky. Povídali jsme si o jabloni a jak se mění po celý rok, od prvního lístečku na jaře až po zimní odpočinek. Vyrobili jsme si papírová jablíčka a někteří si vyzkoušeli techniku tkaní. Pochutnali jsme si na jablíčkách v čokoládě i na moštu. Prostě jablíčka patří do našich zahrad, kuchyní a my jsme si jich náležitě užili.

Vytvořeno: 26. 10. 2021
Poslední aktualizace: 26. 10. 2021 7:16